Szycie i szydelko

Robienie na drutach czy szydełku jeszcze nie tak dawno należało do podstawowego „oprogramowania” większości kobiet. Umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie, nieco współcześnie  zapomniane, jednak od pewnego czasu znowu przeżywają rozkwit.

Bogata oferta kolorystyczna i gatunkowa włóczek, mulin, kordonków czy nici zachęca do tworzenia przepięknych i - co najważniejsze - oryginalnych bo "własnych" bluzek, sweterków, szalików, czapek, rękawiczek, skarpetek, pledów, obrusów, serwetek, firan i zazdrostek, abażurów czy innych ozdób.

Na naszych warsztatach możecie się Państwo nauczyć zarówno podstaw szydełkowania czy robótek na drutach, jak i bardziej skomplikowanych ściegów, a także wrabiania wzorów, co pozwoli stworzyć niepowtarzalne kreacje dla siebie, rodziny czy z przeznaczeniem na unikatowy prezent.

Na bieżąco śledzimy aktualne trendy w dziewiarstwie, dlatego z ogromną radością informujemy, że aktualnie na szydełkowej tapecie są Granny Squares! Co to takiego?

Granny Squares to nic innego jak w dosłownym tłumaczeniu "babcine kwadraciki". Proste wzory, piękne pasujące do siebie kolory, zdecydowanie szybki efekt - to wszystko składa się na wysoką popularność tego trendu. Jakie to proste, szybkie i przyjemne - mogą się Państwo przekonać na naszych warsztatach Granny Squares, podczas których można wykonać poszewkę na poduszkę (zapewniamy poduszki i moc kolorowych, nieuczulających włóczek akrylowych) albo zacząć większy projekt, np. przyjemny pled...

Zapraszamy serdecznie nie tylko panie!